Jak vytvořit útulný domov bez velkých nákladů

Pro výzdobu domácnosti bez financí je výhodné využít fotografií, přírodních materiálů a sezonních dekorací
·         Fotografie
Jedna z variant vyzdobení domova je výzdoba za pomoci fotografií a popřípadě plakátů. Výhodou dekorací z fotografií je jejich poměrně nízká cena a také relativně velké množství možností, jak fotografií využít. Vytvářet můžete plakáty, obrazy na fotoplátně, koláže, nebo prostě jenom dát fotky do rámečků a rozmístit je po bytě. Výzdobu z fotografií můžete měnit dle sezóny, nebo je prostě jen měnit za aktuálnější. Pokud budete měnit fotografie častěji, bude výzdoba finančně náročnější, ale pořád by vás neměla zruinovat.
polaroid fotky
·         Přírodní materiály
Na zahradě, v sadu, v lese či na poli můžete najít spoustu přírodnin, které se dají využít k zútulnění domova a je to jak bez financí, tak i bez přílišné práce. Květiny ve váze, jablka a hrušky v míse, větvičky z jehličnanu ozdobené vánočními ozdobami, barborky ve váze. Stačí krátká vycházka za město a trochu fantazie. Pokud jste navíc domácí kutil a nebojíte se práce, krásné dekorace vznikají také ze dřeva za pomocí vyřezávání či lepení.
kočka u košiku
·         Sezonní dekorace
Nebojte se měnit dekorace dle ročního období a svátků. Není nic jednoduššího než na podzim v říjnu vyzdobit vchod dýněmi, jak čerstvými tak vydlabanými, věnec na dveřích se dá jednoduše předělat dle období, v létě nechte kvést květiny na oknech. I v interiéru můžete jednoduše využít květin, které si můžete klidně vyžádat u maminky nebo babičky čímž okleštíte náklady úplně na minimum a můžete se květinové výzdobě těšit celý rok. Další poměrně levnou dekorací ke kytkám jsou zápichy na špejli do květináčů.
slunečnice ve váze
·         Výrobky dětí
Máte vlastní děti, neteře, vnoučata nebo třeba hodné děti od sousedů? Máte vyhráno, děti rády vyrábí dekorace a ještě raději se o ně podělí s ostatními. Pokud máte rádi ruční výrobky od dětí, které sice nejsou dokonalé, ale jsou z lásky, pak neváhejte a vystavte si je, uděláte radost jak sobě tak i dětem, které dekoraci vyrobí.

Jak vytvořit útulný domov bez velkých nákladů
5 (100%)2